Do práce na kole se bude jezdit i letos! Registrace do soutěže odstartují v březnu

V březnu odstartují po celé republice registrace do celostátní soutěže Do práce na kole. Město Znojmo se ve spolupráci se spolkem Cyklo Klub Kučera Znojmo do soutěže zapojí i letos, a to již čtvrtým rokem.
Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

Oficiální zahájení soutěže Do práce na kole proběhne ve Znojmě Májovou vyjížďkou, a to tradičně 1. května. Podstatou soutěže je v měsíci květnu se do práce či do školy dopravovat na vlastní pohon – tedy na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo chůzí či během. Každý jednotlivec či člen týmu si bude zapisovat své kilometry na webu soutěže (níže) nebo do svojí mobilní aplikace.

Číst dál...

Znojmáci nadále úspěšně třídí odpad

Znojmáci za poslední čtvrtletí roku 2017 vytřídili přes 870 tun odpadů a za to si zaslouží poděkování. „Jsou dopisy nepříjemné a jsou dopisy s příjemnou zprávou, a tou je
i ten od společnosti EKO-KOM. Se kterou dlouhodobě spolupracujeme v oblasti odpadového hospodářství,“ říká místostarosta Znojma Ludvík Hekrle. Dle statistiky od společnosti EKO-KOM jde totiž vidět, že se Znojemští opravdu snaží třídit odpad a že má třídění význam.

Od 1. října do 31. prosince, vytřídili občané Znojma celkem 872 tun odpadů. Díky tomu se podařilo předat na další třídění a následnou úpravu přibližně 440 tun papíru, 80 tun plastů, 80 tun skla, 270 tun kovů a 2 tuny nápojových kartonů.b_400_283_16777215_00_images_Okurkovi.jpg

Číst dál...

Plán zlepšování Zdravého města Znojma na rok 2018

Zdravé město Znojma má nový Plán zlepšování pro rok 2018. Jedná se o nástroj, kterým město formuluje své cíle v oblasti rozvoje města, jichž chce v rámci projektu Znojmo – zdravé město v daném roce dosáhnout. Součástí formulace jednotlivých cílů je stanovení termínů, jejich plnění a odpovědnosti za úspěšnou realizaci.

Číst dál...

Na bezpečí ve Znojmě dohlíží kamerový systém. Letos ho doplní dva nové kamerové body

V roce 2018 chystá Městská policie ve Znojmě rozšíření městského kamerového dohlížecího systému. V současné době na bezpečnost ve městě dohlíží již 23 kamerových bodů a letos přibydou další 2. „Bezpečnost obyvatel je priorita a kamerový systém pomáhá při efektivitě řešení různých situací, nejen Městské policii, ale i ostatním bezpečnostním složkám. Místa, kde kamery přibývají byla vybrána podle situace ve městě,“ říká starosta města Znojma Jan Grois.
Číst dál...

Nadcházející události

12. - 23. 3. Jarní dny zdraví
          5. 4. Fórum Zdravého
                  města Znojma
        20. 4. Den Země
     Květen Do práce na kole
        12. 6. Dny bez úrazu
        21. 9. Den bez aut

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje
Obroková 10

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

plakátkyweb 002

Komunitní plánování
sociálních služeb Znojemska