Znojmo bude řešit šest prioritních oblastí

Výsledky ankety po Fóru Zdravého města, které se konalo v říjnu, a následné projednání formulovaných palčivých problémů v komisi pro Zdravé město Znojmo určilo přednostní řešení šesti oblastí. Do těchto šesti oblastí občané zařadili palčivé problémy definované dříve i věci zcela nové. Mezi staronovými oblastmi je podpora dostavby obchvatu města.

„Nepřekvapuje mě, že se mezi prioritami opět objevil obchvat. Já bych ho tam zařadil také. Jak jsem již několikrát avizoval – pro mě jako starostu Znojma je obchvat prioritou číslo jedna. Budu proto nadále nejen bojovat s odpůrci obchvatu, ale budu také tlačit na odpovědné osoby a orgány, aby se obchvat už konečně stavěl a aby se dobudoval do konce,“ komentuje výsledky ankety starosta Vlastimil Gabrhel.

Všechny níže vyjmenované oblasti, které si z pohledu občanů zaslouží přednostní řešení, se stanou součástí Strategického plánu rozvoje města Znojma na období 2016 – 2022 (jednotlivé body se doplní do jednotlivých pilířů), stanovily se návrhy opatření i odpovědný garant za řešení problému. Jde o následujících šest bodů

-          Aktivně podporovat dostavění obchvatu města Znojma

-          Nová sportovní hala vybudovaná v prostorách stávajících lázní

-          Nedostatek veřejných WC

-          Více kontrolovat chování občanů

-          Návrat vzrostlé solitérní zeleně do prostoru Horního a Masarykova náměstí

-          Absence kulturně-společenského centra

„Pracovat budeme samozřejmě i na ostatních definovaných problémových oblastech, nejen na obchvatu. A asi se budu opakovat, ale v drtivé většině případů jde o oblasti, které nelze vyřešit během roku nebo dvou. I tak uděláme maximum, abychom příští rok mohli Znojmákům na dalším Fóru, kdy je budeme informovat, jak jsme v řešení pokročili, přinést co nejvíce pozitivních zpráv,“ dodává starosta. 

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

28. 12. od 17:00 do 18:00

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska