Jarní Dny zdraví jsou tu! Nazujte boty nebo brusle a přijďte si protáhnout tělo

 

S jarem přijdou do Znojma další Dny zdraví! „Po úspěšných podzimních Dnech zdraví, kdy nejen sportovní hala praskala ve švech, jsme se rozhodli pořádat pod hlavičkou Zdravého města Znojma další maraton nejen sportovních akcí. A stejně jako v minulosti jsou všechny aktivity v rámci Dnů zdraví zcela zdarma,“ říká místostarosta Jan Grois. Neseďte proto doma a vyrazte na aktivity v rámci jarních Dnů zdraví, které se konají v termínu od 20. do 31. března.

dny zdravi

V nepřeberném množství sportovních aktivit si určitě vybere každý. Na programu je bruslení, plavání, běžecký trénink venku, cvičení v hale (kruhový trénink, zumba, Deep Work – tentokrát s DJem – a Tabata). Kdo má raději přírodu, může vyrazit na organizovanou procházku do Gránic nebo na cyklovyjížďku do Národního parku. Podrobný program viz plakát.

Jednou z novinek v nabídce sportovních akcí je trénink s BBK Street Workout na nově vybudovaného workoutovém hřišti v Kolonce (26. 3.). Street Workout je sportovní disciplína zaměřená na pohyb a cvičení se svou vlastní vahou, kde se můžeme setkat s prvky akrobacie či gymnastiky. „Cvičí se většinou venku na speciálních hřištích, které se skládají hlavně z hrazd a bradel. Mezi základní cviky patří kliky, dřepy nebo shyby. Vyzkoušet si Street Workout si určitě může přijít každý, kdo bude mít chuť a bude chtít získat pár tipů, jak na workoutových hřištích cvičit,“ zve všechny nadšence Petr Bednařík z BBK Street Workout. V případě deštivého počasí se trénink přesouvá do BBK Fitness na Pražské.

Jarní Dny zdraví přinášejí i relax. Ve vybraných dnech a hodinách je možné zdarma navštívit solnou jeskyni TopRelax na Jarošově ulici, vzhledem k omezenému místu je nutná rezervace předem (na telefonním čísle 739 044 859). Rozpis solné jeskyně viz plakát.

 

Přednášky na téma zdravá strava, zdraví a zdravý životní styl jsou na Dnech zdraví v plánu hned dvě. Té první pod názvem Nové trendy ve stravování se zhostí Znojmačka, specialistka na výživu a sport, Klára Poláková. „Hovořit budeme o výživových směrech ve sportovní výživě o a procesu spalování přebytečných tuků, i fungování metabolismu, dotkneme se i ketogenní diety nebo veganství v praxi,“ vypočítává Klára Poláková. Přednáška se koná ve čtvrtek 23. března od 16:00 hodin ve Štukovém sále Znojemské Besedy na Masarykově náměstí.

Trochu jiné složení publika bude mít pravděpodobně přednáška Jitky Hořejšové z poradny Prevence civilizačních chorob včetně obezity v Praze. Tématem je: Normální je být zdravý aneb beseda o prevenci demence, inkontinence a impotence. „Paní Hořejšová je doktorkou přírodních věd a farmacie a v současné době pracuje mimo jiné na projekt u biochemického zdraví a prevenci civilizačních chorob. Jsme velice rádi, že přijala naše pozvání a do Znojma na přednášku dorazí. Jedním z nosných témat její přednášky bude určitě to, jak si potenciál zdraví zvyšovat v každém věku a mohu slíbit, že půjde jistě o inspirativní povídání,“ uvádí Marcela Pařízková ze znojemského spolku Merlin, který je spoluorganizátorem této besedy. Beseda se koná ve čtvrtek 30. března od 17:00 hodin v Dolním sálu Znojemské Besedy na Masarykově náměstí.

Druhý týden Dnů zdraví nabídnou stejně jako na podzim ve spolupráci se Střediskem volného času ve Znojmě (SVČ) vybrané kroužky SVČ, které si budou moci děti, ale i dospělí zdarma vyzkoušet. V nabídce je například stolní tenis pro všechny od 7 do 70 let, florbal pro děti, fitbalet, břišní tance nebo badminton. Jedním z nabízených kroužků jsou ale také třeba šachy. „Každý si může vybrat, který kroužek si chce vyzkoušet a může přijít. Stačí si s sebou vzít pouze věci na sport. Pokud se mu v kroužku zalíbí, může se do něj následně zapsat,“ říká Petra Mahrová, koordinátorka Zdravého města Znojma.

Dny zdraví patří mezi jednu ze základních celostátních komunitních kampaní, kterou pořádají členská města v rámci Národní sítě Zdravých měst. Hlavním cílem je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě.

 

 

prednaska-page-001 1

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

28. 12. od 17:00 do 18:00

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska