Do práce na kole startuje!

Až do 30. dubna se mohou všichni registrovat do soutěže Do práce na kole, do které se třetím rokem ve spolupráci se spolkem  Cyklo Klub Kučera Znojmo zapojuje i město Znojmo. Jedním z tradičních účastníků projektu bude i starosta Znojma Vlastimil Gabrhel. „Když jsem ve Znojmě, snažím se do práce na kole jezdit co možná nejčastěji. Bohužel trávím pracovní dny i v Poslanecké sněmovně v Praze a Praha je přece jen trochu daleko. Budu se ale snažit, abych svému týmu byl přínosem a do práce v květnu jezdil tak často, jak jen to půjde,“ říká s úsměvem starosta Vlastimil Gabrhel.

Oficiálním zahájením kampaně ve Znojmě bude Májová vyjížďka v pondělí 1. května. Zároveň se touto tradiční akcí zahajuje cyklistická sezóna v regionu.  Sraz je na cyklostezce u Nové lékárny na náměstí Komenského v 9:00 hodin. Odjezd na spanilou jízdu městem je v 9:30 hodin.

Všichni účastníci projektu Do práce na kole dostanou trika z biobavlny s originálním potiskem, budou moci využívat různé slevy a výhody u partnerů soutěže. Tričko bude například vstupenkou na výstavu 200 let od vzniku jízdního kola v Domě umění od 1. května do 8. května. Pro přihlášené připravila firma Cyklo Kučera zvýhodněnou prohlídku a seřízení kol.

Nejlepší účastníci v jednotlivých kategoriích se mohou těšit na různé ceny v podobě cyklistických doplňků a dalších dárků od partnerů projektu.  Vyhlášení projektu Do práce na kole se uskuteční jako doprovodná akce ukázky zásahu jednotek integrovaného záchranného sytému v úterý 6. června v 15.30 hodin na Horním náměstí. Součásti vyhlášení výsledků bude prezentace kol a elektrokol s možností testovacích jízd. Více na www.dopracenakole.cz.

O PROJETKU DO PRÁCE NA KOLE

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. Letos se již podruhé mohou do soutěže zapojit i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři. Registrace jsou otevřené do 30. dubna na www.dopracenakole.cz. Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne.

Loni se soutěže Do práce na kole zúčastnilo téměř 11 000 lidí z 1 825 institucí a 27 měst. Podrobnější informace jsou na www.dopracenakole.cz.

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

28. 12. od 17:00 do 18:00

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska