parcik17.listopadu menší ořez

K revitalizaci nábřeží řeky Dyje se lze vyjádřit až do 7. července

Veřejné diskuse nad záměrem revitalizace nábřeží řeky Dyje, která se konala v pondělí v Louckém klášteře, se zúčastnilo přes 40 lidí. Shodli se na tom, že hlavním cílem by mělo být zachování přírodního charakteru lokality. „Jsem moc rád, že se diskuse i v parném podvečeru zúčastnilo tolik lidí,“ neskrývá spokojenost starosta Vlastimil Gabrhel. „Důležité bylo, že na diskusi dorazili opravdu ti, kteří se v dané lokalitě pohybují pravidelně a velice dobře danou oblast znají. Mám radost, že jsme se vzájemně shodli na hodně podnětech. Teď už bude na architektech, aby naše připomínky a představy přenesly do územní studie,“ hodnotí veřejnou diskusi starosta Gabrhel.

2

 

Diskuse se týkala záměru revitalizace nábřeží řeky Dyje, a to konkrétně tří zdánlivě samostatných lokalit: levého nábřeží řeky Dyje v úseku od ulice Dyjské po náhon u Vránova mlýna, rokle pod dětským dopravním hřištěm na ulici Jindřicha Hořejšího a parku nad Louckým klášterem. Cílem projektu je propojit tyto lokality v jeden funkční celek tak, aby frekventovaná stezka na levém břehu Dyje nebyla jen cestou odněkud někam, ale aby nabídla občanům města i jeho návštěvníkům další vyžití. Nábřeží řeky Dyje by se mělo stát místem pro každodenní rekreaci a aktivní odpočinek dětí i dospělých.

A jak diskuse probíhala? Kromě důrazu na zachování přírodního charakteru lokality, zvolení vhodného mobiliáře nebo myšlenky vybudování lanového centra se hovořilo také o stavbě mol na březích Dyje, neboť vodáctví se tu stává stále atraktivnějším formou trávení volného času.

Kdo se diskuse nezúčastnil, nemusí zoufat. Vyjádřit se může i nyní. Zápis z diskuse je společně s dotazníkem k dispozici na webu www.znojmo-zdravemesto.cz. Dotazník je možné stáhnout, vyplnit a poslat jej, třeba i s dalšími podněty, na email koordinátorky Zdravého města Znojma Petry Mahrové (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ), a to až do 7. července. „Podněty lze podat také písemně na podatelně úřadu na Obrokové, stačí je označit slovy Jak si více užít Dyje. Rovněž dotazník je možné fyzicky na podatelně úřadu vyplnit,“ dodává Petra Mahrová.

Výsledky budou využity při zpracování územní studie, která by měla být financována z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Žádost o dotaci podalo město v březnu, o poskytnutí dotace by mohlo být rozhodnuto do konce srpna. Územní studie, kterou budou zpracovávat renomovaní architekti Aleš Burian a Zdeněk Sendler, by pak následně mohla být hotová do konce roku. 

„V příštím roce bychom chtěli požádat o příspěvek na vlastní realizaci Nadaci Proměny. Nadace Proměny je soukromá nezisková organizace, která pomáhá s rozvojem městské zeleně a zaměřuje se na obnovu a oživování městských parků. Doufám, že s naší žádostí uspějeme,“ uzavírá otázku revitalizace nábřeží řeky Dyje starosta Gabrhel.

pdfZápis_Jak si užít více Dyje.pdf

pdfDotazník - Jak si více užít Dyje.pdf

DSC 0399

DSC 0395

DSC 0392

 

Kontakt

  

 plakátkyweb 002

 

Město Znojmo

Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:

Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje

Obroková 10

 

email: sona.bystricka@muznojmo.cz
tel: +420 515 216 339                      

      +420 730 524 153

 

logo znojmo

logo mz.png

logo mk.png

 

logo-lesy
 

 logo beseda

 

logo komunit planovani

Partnerské organizace

 cz-logo-nszm-barva

 

logo Zdrav JMK

logo JMM2

            logo np podyj.jpg

         

          logo sop.jpg

       

            logo vo neptun.jpg

     

        logo_centrum_vodarna.png

 

CKK-20 let-OK1
       

 logo Maceky1

 

         logo okralovac spolek.jpg

    logoillusion men.jpg

 

    logosvse.png

 

      SVCZ barva

 

Produktová mapa Znojemska

 

SOŠ a SOU Dvořákova 

ZŠ a MŠ Pražská

ZŠ Mládeže

ZŠ JUDr. Josefa Mareše a MŠ

ZŠ nám. Republiky

ZŠ Prokopa Diviše a MŠ

ZŠ Václavské nám.

MŠ Holandská

MŠ Přímětice

MŠ Dělnická

MŠ nám. Armády

MŠ nám. Republiky

MŠ Pražská

JUNÁK Znojmo

Obec Chvalovice