Vyrazte ven s celou rodinou pěšky nebo na kole, hlavně bez aut

Pravidelně již několik let se ve Znojmě koná osvětová ekologická akce - Den bez aut. Letos se uskuteční v pátek 22. září na Horním náměstí. Akce informuje hravou a zábavnou formou o alternativách dopravy, prezentuje zdravý životní styl i aktivní trávení volného času.

Bez názvu

Návštěvníci vyzkoušejí různé alternativy dopravních prostředků, sportovní aktivity pro všechny věkové skupiny a chybět nebudou ani soutěže. Na programu budou taneční a hudební vystoupení, biketrialová exhibice, zumba, nordic walking s Janem Vajčnerem, několikanásobným evropským medailistou a mistrem Evropy. Přednáška s názvem Najdi svou cestu spojená s hudebním vystoupením českého rappera Nenyho. Zapojí se navíc Městská policie Znojmo, Městské lesy Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo a mnoho dalších.

Den bez aut podpoří svou účastí také hráči “A” týmu Orli Znojmo a HC Orli Znojmo-mládež, TJ Znojmo oddíl Florbalu, Znojmo Knights, BBK fitness se svým programem a Cykloklub Kučera. Relaxační a klidová zóna s nabídkou kávy a míchaných nápojů.

V soutěžích návštěvníci nastoupí jednotlivě a budou plnit úkoly v rámci workshopů (za drobné odměny) nebo sestaví čtyřčlenné týmy a zaběhnou si na čas soutěžní překážkovou štafetu. Ta bude rozdělena do několika kategorií – děti 1. stupeň ZŠ, děti 2. stupeň ZŠ, střední školy, rodiny a dospělí.   Vyrazit na závodní trasu mohou i rodiče s těmi nejmenšími – s kočárkem.

Organizaci akce zajišťuje Středisko volného času Znojmo pod záštitou Zdravého města Znojma.

Den bez aut se stal tradiční oblíbenou akcí pro celou rodinu. Každoročně se ho účastní žáci ze znojemských škol, rodiny s dětmi, studenti i senioři. Akce se organizuje v rámci celoevropské kampaně Evropský týden mobility, která letos probíhá v termínu od 16. do 22. září 2017. Zaměřuje se na problematiku mobility ve městě, používání dopravních prostředků a různých alternativních řešení.

Nadcházející události

          21. 9.   Den bez aut

  8. - 19. 10.  Podzimní dny

                      zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska