Na Dni bez aut soutěžilo více než 700 dětí

Den bez aut, který se konal na Horním náměstí ve Znojmě minulý pátek, přilákal děti z mateřských i základních škol. Všichni se mohli zapojit do soutěží, vyzkoušet nové sporty nebo se naučit, jak poskytnout první pomoc. Nově pro ně byla vytvořena i relaxační zóna.

DSC 0162

 

Celkem se na Horním náměstí vystřídalo asi 750 dětí. Den byl nabitý nejen soutěžemi, ale i zajímavým doprovodným programem. Každý mohl sám plnit úkoly v rámci workshopů, nebo sestavit čtyřčlenný tým a závodit v překážkové štafetě. Návštěvníci vyzkoušeli různé alternativy dopravních prostředků i různé sportovní aktivity jako je například biketrial. Za vše získávali body a drobné odměny.

V doprovodném programu na pódiu proběhla hudební i taneční vystoupení, koncert rappera Nennyho a během dne přišli i znojemští sportovci, kteří malým i velkým fandům rozdávali podpisy, malé dárečky a samozřejmě představili svůj sport. Nechyběli tu fotbalisti z SC Znojmo, hráči amerického fotbalu Znojmo Knights, florbalisti TJ Znojmo ani hokejisti znojemských Orlů.

Do organizace akce se se svými soutěžemi a programem dále zapojili Městské lesy Znojmo, Městská policie Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo. Dále to byl Cykloklub Kučera, BBK Fitness a mnoho dalších.  

Znojemský Den bez aut se stal tradiční oblíbenou akcí pro celou rodinu. Jeho organizaci zajišťuje Středisko volného času pod záštitou Zdravého města Znojmo, a to v rámci celoevropské kampaně Evropský týden mobility, který se zaměřuje na problematiku mobility ve městě, používání dopravních prostředků a různých alternativních řešení.

DSC 0186

DSC 0061

DSC 0005

DSC 0073

DSC 0012

 

Nadcházející události

12. - 23. 3. Jarní dny zdraví
          5. 4. Fórum Zdravého
                  města Znojma
        20. 4. Den Země
     Květen Do práce na kole
        12. 6. Dny bez úrazu
        21. 9. Den bez aut

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje
Obroková 10

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

plakátkyweb 002

Komunitní plánování
sociálních služeb Znojemska