Na Dni bez aut soutěžilo více než 700 dětí

Den bez aut, který se konal na Horním náměstí ve Znojmě minulý pátek, přilákal děti z mateřských i základních škol. Všichni se mohli zapojit do soutěží, vyzkoušet nové sporty nebo se naučit, jak poskytnout první pomoc. Nově pro ně byla vytvořena i relaxační zóna.

DSC 0162

 

Celkem se na Horním náměstí vystřídalo asi 750 dětí. Den byl nabitý nejen soutěžemi, ale i zajímavým doprovodným programem. Každý mohl sám plnit úkoly v rámci workshopů, nebo sestavit čtyřčlenný tým a závodit v překážkové štafetě. Návštěvníci vyzkoušeli různé alternativy dopravních prostředků i různé sportovní aktivity jako je například biketrial. Za vše získávali body a drobné odměny.

V doprovodném programu na pódiu proběhla hudební i taneční vystoupení, koncert rappera Nennyho a během dne přišli i znojemští sportovci, kteří malým i velkým fandům rozdávali podpisy, malé dárečky a samozřejmě představili svůj sport. Nechyběli tu fotbalisti z SC Znojmo, hráči amerického fotbalu Znojmo Knights, florbalisti TJ Znojmo ani hokejisti znojemských Orlů.

Do organizace akce se se svými soutěžemi a programem dále zapojili Městské lesy Znojmo, Městská policie Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo. Dále to byl Cykloklub Kučera, BBK Fitness a mnoho dalších.  

Znojemský Den bez aut se stal tradiční oblíbenou akcí pro celou rodinu. Jeho organizaci zajišťuje Středisko volného času pod záštitou Zdravého města Znojmo, a to v rámci celoevropské kampaně Evropský týden mobility, který se zaměřuje na problematiku mobility ve městě, používání dopravních prostředků a různých alternativních řešení.

DSC 0186

DSC 0061

DSC 0005

DSC 0073

DSC 0012

 

Nadcházející události

          21. 9.   Den bez aut

  8. - 19. 10.  Podzimní dny

                      zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska