Podzimní Dny zdraví nabídnou aktivity pro děti, sport i otužování

Podzim je tu a s ním i oblíbené Dny zdraví. Ty nabídnou různé aktivity pro malé i velké, sport, otužování nebo přednášky. „Dny zdraví se už staly stabilní součástí jara a podzimu ve Znojmě, a tak doufám, že i letos přiláká ty, kteří se chtějí trochu protáhnout, poznat nové věci a dozvědět se něco zajímavého. Aktivity v rámci Dnů zdraví jsou zcela zdarma,“ říká Jan Grois, místostarosta města Znojma. Neseďte proto doma a vyrazte na aktivity v rámci podzimních Dnů zdraví, které se konají v termínu od 16. října do 2. listopadu.

17 10-page-001

 

Kompletní program Dnů zdraví naleznete na plakátu. My z něj přinášíme několik tipů. První týden Dnů zdraví nabídne stejně jako na jaře Středisko volného času ve Znojmě (SVČ) vybrané kroužky, které si budou moci děti, ale i dospělí zdarma vyzkoušet. V nabídce je například florbal, taekwondo, různé taneční kroužky nebo třeba potápění. Každý si může vybrat, který kroužek si chce vyzkoušet a může přijít. Stačí si s sebou vzít pouze věci na sport. Pokud se mu v kroužku zalíbí, může se do něj následně zapsat.

Kdo má rád přírodu, může vyrazit na Vycházku s lesníkem za kůrovcem do Gránického údolí. „Gránice trápí kůrovec, kvůli kterému jsme tu nuceni v poslední době kácet stromy. Lidé o kácení často diskutují, ptají se i nás, a tak jsme připravili právě procházku do Gránic, v rámci které bychom chtěli veřejnosti problematiku kůrovce objasnit,“ vysvětluje Ondřej Benešovský z Městských lesů Znojmo.

V dalším týdnu je v nabídce několik sportovních aktivit ve sportovní hale. Zatančit si mohou zájemci na hodině Dance fit s Jájou Zapletalovou, zapotí se na Kruhovém tréninku s vlastní vahou těla s Jakubem Šigutem a protáhnout své tělo mohou na lekci Fasciálního stretchingu se Sandrou Novou.

Novinkou v rámci Dnů zdraví je otužování. Ve spolupráci s Klubem zimního a dálkového plavání si mohou zájemci vyzkoušet pod dohledem zkušenějších otužování v řece Dyji. Význam otužování bude rovněž tématem jedné přednášky, kterou povede propagátor otužování Jaroslav Jenšovský.

Druhá přednáška na programu, kterou povede znojemská nutriční terapeutka Kamila Jančeková, se týká zdravé výživy a odpoví na to, jak správně nakupovat potraviny a na co si dát pozor.

Dny zdraví patří mezi jednu ze základních celostátních komunitních kampaní, kterou pořádají členská města v rámci Národní sítě Zdravých měst. Hlavním cílem je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě. 

pdfDny zdraví - Podzim.pdf

Nadcházející události

12. - 23. 3. Jarní dny zdraví
          5. 4. Fórum Zdravého
                  města Znojma
        20. 4. Den Země
     Květen Do práce na kole
        12. 6. Dny bez úrazu
        21. 9. Den bez aut

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje
Obroková 10

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

plakátkyweb 002

Komunitní plánování
sociálních služeb Znojemska