Třiďte s rodinou Okurkovou i o Vánocích

V rámci Znojemského adventu vyroste v sobotu 16. prosince na Horním náměstí speciální stánek nejen s informacemi a radami na téma třídění starého elektra. Osvětovou Vánoční Roadshow pořádá nezisková společnost Asekol a. s., se kterou Znojmo dlouhodobě spolupracuje na recyklaci vytříděného elektra.

I ona totiž slaví Vánoce, a tak se rozhodla odměnit poprvé i znojemské občany za jejich pilné třídění a při této příležitosti jim poradit, kam například se starým mobilním telefonem nebo klávesnicí, když pod stromečkem najdou nové.

Osvětovou akci povede zkušený tým, který jako poděkování za vzorné třídění nabídne teplý mošt a čaj zdarma. Připomene také, kde jsou ve Znojmě umístěny červené kontejnery na drobná vysloužilá elektrozařízení a jak je správně třídit. V tento den navíc poslouží stánek i jako místo zpětného odběru drobných elektrozařízení.

Více o tématu elektro odpadů ve Znojmě se také dozvíte na portále Rodiny Okurkovy (www.rodinaokurkova.cz), který je zaměřený na osvětu v oblasti nakládání s odpady a čistoty ve městě Znojmě.

Společnost Asekol a. s. je nezisková organizace, která v zastoupení výrobců a dovozců elektrozařízení organizuje celostátní systém zpětného odběru elektrozařízení. Zajišťuje sběr, dopravu a recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů včetně financování celého systému. Asekol při zpětném odběru úzce spolupracuje s městy a obcemi, posledními prodejci a servisy, svozovými společnostmi a zpracovateli elektrozařízení. Více informací naleznete na www.asekol.cz.

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

28. 12. od 17:00 do 18:00

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska