Znojmo je Zdravým městem již čtvrtý rok

Pod záštitou projektu Zdravého města se Znojmo už čtvrtým rokem aktivně zapojuje do osvětových kampaní, jejichž hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel. Letos si mohli Znojmáci vybrat ze čtyř takových a navíc vyjádřit svůj názor v rámci veřejného projednávání či Fóra Zdravého města. Na další zajímavé akce se mohou těšit i příští rok.

Procházka Gránickým údolím

Už 30. ledna budou mít znojemští občané možnost vyjádřit svůj názor na veřejném projednání, tentokrát na téma památkové obnovy Jubilejního parku. Na jaře si opět protáhnou tělo v rámci Dnů zdraví (12. – 23. březen), kde se mohou opět těšit na sportovní novinky i oblíbené trenéry. Děti spolu oslaví Den země (20. duben) a v červnu je čekají Dny bez úrazu – kampaň, do které se město Znojmo zapojí poprvé a doplní tak již fungující akci, kterou každoročně pořádá Střední zdravotnická škola ve Znojmě.

Svůj termín má už i tradiční Fórum Zdravého města Znojma, a to 5. duben, kdy každý může nahlas říci, co ho ve Znojmě trápí nebo zajímá a ovlivnit tak priority při strategickém plánování města. I díky anketám, které vždy následují po samotném Fóru, se mohou občané radovat z nového kluziště nebo plánovaného nákupu nové sportovní haly. Tato přání totiž zaznívala na Fóru Zdravého města opakovaně a letos se je podařilo zrealizovat.

Akce Zdravého města Znojma jsou zaměřené na děti i dospělé. A jaký byl letošní rok? Den Země a Den bez aut, kampaně na téma životní prostředí, byly velmi oblíbené právě u těch nejmenších. Letos se k oslavám těchto dnů připojilo více než 1 600 dětí. Na jaře i na podzim si malí i velcí mohli zatrénovat v rámci Dnů zdraví a nechyběla ani květnová kampaň Do práce na kole, která podporuje čistou mobilitu. Pro školky i školy se rovněž uskutečnila akce Přelez, Přeskoč, Recykluj, díky které se děti formou her dozvěděly o správném nakládání odpadů, tedy o tématu, jemuž se věnuje i Rodina Okurkova.

Toto vše by nebylo možné bez partnerů, kterých každý rok přibývá. Zaslouží si velký dík a těšíme se na spolupráci i v dalším roce! Více informací o Zdravém městě Znojmě či Rodině Okurkově se dozvíte na webových stránkách www.znojmo-zdravemesto.cz a na www.rodinaokurkova.cz nebo lze kontaktovat novou koordinátorku Zdravého města Znojma a Místní Agendy 21 Soňu Bystřickou, na telefonním čísle 515 216 339 nebo na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim roku 2013, a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování a především prostřednictvím spolupráce s veřejností.

 

Den bez aut

Den Země

Fórum ZM

Dny zdraví

 

 

 

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

28. 12. od 17:00 do 18:00

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska