Titulem Zdravá školní jídelna se pyšní znojemská mateřská škola

Certifikát opravňující držitele užívat titul Zdravá školní jídelna získala v prosinci loňského roku Mateřská škola Pražská ve Znojmě. Podařilo se jí splnit nastavená kritéria kvality a stala se druhou školní jídelnou ve Znojmě s tímto titulem.

b_250_445_16777215_00_images_123456.jpgMŠ Pražská č. 80 Znojmo (dále jen školka) vstoupila do programu Zdravá školní jídelna 1. června 2016, kdy začala provádět změny v jídelníčku dle nutričních doporučení Ministerstva zdravotnictví, dbala přitom mimo jiné na pestrost a barevnost jídla. Celkem musela školka splnit 10 kritérií, přičemž celý proces sledovala Krajská hygienická stanice. K 1. prosinci 2017 byla práce školky úspěšně završena získáním certifikace.

Školka má nyní doložené, že napomáhá pozitivně ovlivňovat zdraví dětí. Jídelníček tu sestavují dle pravidel Nutričního doporučení ke spotřebnímu koši, dochucovadla a polotovary používá omezeně a nabízí neslazené nápoje. Při hodnocení kritérií se také posuzoval prostor, kde se děti stravují, které má vytvářet vhodné, příjemné a podnětné prostředí, nebo otevřenost komunikace s rodiči aj.

Velké poděkování patří všem spolupracovníkům, a především vedoucí stravování Renatě Molíkové a ředitelce školky Mileně Zachové.

Do projektu Zdravá školní jídelna jsou přihlášeny školní jídelny z celé republiky, několik je jich z Jihomoravského kraje. První Zdravou školní jídelnou a vlajkovou lodí tohoto projektu v okrese Znojmo se stala v roce 2016 jídelna Základní školy náměstí Republiky.

Za vznikem projektu Zdravá školní jídelna stojí odborníci na výživu ze Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s týmem hygieniků. Projekt podporuje také Ministerstvo zdravotnictví ČR. V rámci projektu probíhá spolupráce se zkušenými lidmi přímo z každodenní praxe – šéfkuchařem, metodičkou stravování a nutričním terapeutem. Více na www.zdravaskolnijidelna.cz.

Nadcházející události

12. - 23. 3. Jarní dny zdraví

        14. 3. Setkání v Jubilejním

                  parku
          5. 4. Fórum Zdravého
                  města Znojma
        20. 4. Den Země
     Květen Do práce na kole
        12. 6. Dny bez úrazu
        21. 9. Den bez aut

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje
Obroková 10

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz
telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

plakátkyweb 002

Komunitní plánování
sociálních služeb Znojemska