Střední park menší

Titulem Zdravá školní jídelna se pyšní znojemská mateřská škola

Certifikát opravňující držitele užívat titul Zdravá školní jídelna získala v prosinci loňského roku Mateřská škola Pražská ve Znojmě. Podařilo se jí splnit nastavená kritéria kvality a stala se druhou školní jídelnou ve Znojmě s tímto titulem.

b_250_445_16777215_00_images_123456.jpgMŠ Pražská č. 80 Znojmo (dále jen školka) vstoupila do programu Zdravá školní jídelna 1. června 2016, kdy začala provádět změny v jídelníčku dle nutričních doporučení Ministerstva zdravotnictví, dbala přitom mimo jiné na pestrost a barevnost jídla. Celkem musela školka splnit 10 kritérií, přičemž celý proces sledovala Krajská hygienická stanice. K 1. prosinci 2017 byla práce školky úspěšně završena získáním certifikace.

Školka má nyní doložené, že napomáhá pozitivně ovlivňovat zdraví dětí. Jídelníček tu sestavují dle pravidel Nutričního doporučení ke spotřebnímu koši, dochucovadla a polotovary používá omezeně a nabízí neslazené nápoje. Při hodnocení kritérií se také posuzoval prostor, kde se děti stravují, které má vytvářet vhodné, příjemné a podnětné prostředí, nebo otevřenost komunikace s rodiči aj.

Velké poděkování patří všem spolupracovníkům, a především vedoucí stravování Renatě Molíkové a ředitelce školky Mileně Zachové.

Do projektu Zdravá školní jídelna jsou přihlášeny školní jídelny z celé republiky, několik je jich z Jihomoravského kraje. První Zdravou školní jídelnou a vlajkovou lodí tohoto projektu v okrese Znojmo se stala v roce 2016 jídelna Základní školy náměstí Republiky.

Za vznikem projektu Zdravá školní jídelna stojí odborníci na výživu ze Státního zdravotního ústavu ve spolupráci s týmem hygieniků. Projekt podporuje také Ministerstvo zdravotnictví ČR. V rámci projektu probíhá spolupráce se zkušenými lidmi přímo z každodenní praxe – šéfkuchařem, metodičkou stravování a nutričním terapeutem. Více na www.zdravaskolnijidelna.cz.

Kontakt

  

 plakátkyweb 002

 

Město Znojmo

Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:

Bc. Soňa Bystřická
Odbor územního plánování a strategického rozvoje

Obroková 10

 

email: sona.bystricka@muznojmo.cz
tel: +420 515 216 339                      

      +420 730 524 153

 

logo znojmo

logo mz.png

logo mk.png

 

logo-lesy
 

 logo beseda

 

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Partnerské organizace