Výstava Spokojení Dánové

Osvětová výstava s názvem Spokojení Dánové zamíří v srpnu i do Zdravého města Znojma. Cílem výstavy je pomoci nastartovat veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech, a to především v souvislosti s mobilitou. Výstava se uskuteční na Horním náměstí od 8. do 20. srpna.

plakat spokojeni danove 

Dánsko se pravidelně umísťuje v čele žebříčku nejšťastnějších zemí světa. Výstava ukáže recept na spokojený život, který může inspirovat. Ke spokojenosti Dánů přispívá především silná občanská společnost a demokracie, vysoká míra důvěry, svobody a rovnováhy mezi osobním a pracovním životem.

Jízda na kole není pro Dány nutnost, ale volba, kterou pravidelně využívá 48 % obyvatel. Rozsáhlá síť cyklostezek k tomu Dány přímo vybízí, zároveň si Dánsko udržuje jedno z nejkvalitnějších životních prostředí v Evropě, a to i v hlavním městě Kodani. Udržitelný rozvoj totiž přispívá ke zvyšování kvality života, a tudíž ke spokojenosti.

Autorem výstavy Spokojení Dánové je Institut pro výzkum štěstí v Kodani a pořadatelem je Velvyslanectví Dánského království ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty a Nakladatelstvím JOTA. Pořadatelé ji propůjčují městům zcela zdarma, jediným jejich nákladem je uhrazení, případně zajištění, dopravy na místo. Ve Znojmě se výstava pořádá pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo.

Nadcházející události

Zelené cesty města Znojma II. etapa 

25. dubna

 

Den Země

26. dubna

 

Do práce na kole

květen

4. června - vyhlášení výsledků

 

Konzultační odpoledne Zvoříme Znojmo 

2. května

 

Den bez úrazu

30. května

 

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska