Výstava Spokojení Dánové

Osvětová výstava s názvem Spokojení Dánové zamíří v srpnu i do Zdravého města Znojma. Cílem výstavy je pomoci nastartovat veřejnou diskusi o kvalitě života v našich městech, a to především v souvislosti s mobilitou. Výstava se uskuteční na Horním náměstí od 8. do 20. srpna.

plakat spokojeni danove 

Dánsko se pravidelně umísťuje v čele žebříčku nejšťastnějších zemí světa. Výstava ukáže recept na spokojený život, který může inspirovat. Ke spokojenosti Dánů přispívá především silná občanská společnost a demokracie, vysoká míra důvěry, svobody a rovnováhy mezi osobním a pracovním životem.

Jízda na kole není pro Dány nutnost, ale volba, kterou pravidelně využívá 48 % obyvatel. Rozsáhlá síť cyklostezek k tomu Dány přímo vybízí, zároveň si Dánsko udržuje jedno z nejkvalitnějších životních prostředí v Evropě, a to i v hlavním městě Kodani. Udržitelný rozvoj totiž přispívá ke zvyšování kvality života, a tudíž ke spokojenosti.

Autorem výstavy Spokojení Dánové je Institut pro výzkum štěstí v Kodani a pořadatelem je Velvyslanectví Dánského království ve spolupráci s Asociací měst pro cyklisty a Nakladatelstvím JOTA. Pořadatelé ji propůjčují městům zcela zdarma, jediným jejich nákladem je uhrazení, případně zajištění, dopravy na místo. Ve Znojmě se výstava pořádá pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo.

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska