Den sociálních služeb opět s podtitulem Jeden svět pro všechny

Již podeváté se ve středu 5. září 2018 na Horním náměstí ve Znojmě představí poskytovatelé sociálních služeb z celého Znojemska. Město Znojmo ve spolupráci s nimi zve na prezentace poskytovaných služeb i na celodenní doprovodný program, který mají pod taktovkou i samotné organizace a jejich klienti. Program odstartuje v 10.00 hodin. Den sociálních služeb s sebou přinese i některá dopravní omezení.

Den sociálních služeb vytvoří opět jeden svět pro všechny, zváni jsou všichni, od samotných klientů a uživatelů sociálních služeb až po širokou veřejnost. Během dne se představí jednotlivé organizace a v připravených stáncích podají informace, které veřejnost o dané službě zajímají.

Na pódiu se budou po celý den střídat účinkující v pěveckých, tanečních i sportovních vystoupeních. Dorazí Ateliér Samuel se svým bubnováním, taneční vystoupení si připravil Domov Božice a že může tančit každý, ukáže Dr. Valeta. Proběhne módní přehlídka i vystoupení s asistenčním psem a mnoho dalšího. Kromě kulturního programu je připravené i výtvarné tvoření, stolní fotbálek, soutěže a prohlídka ohrady se zvířaty. Kompletní program naleznete v přiloženém dokumentu.

Organizaci Dne sociálních služeb zajišťuje odbor sociální Městského úřadu Znojmo v rámci Komunitního plánování sociálních služeb Znojemska, a to ve spolupráci se zaměstnanci spolupracujících organizací a místních souborů. Ve Znojmě se již nyní připravuje i Týden sociálních služeb (8. – 14. října 2018), v rámci nějž vždy probíhají dny otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, přednášky nebo společná setkání mladé generace se seniory.

Den sociálních služeb uzavře Horní náměstí a změní trasu vláčku

V den konání akce bude omezen provoz na Horním náměstí. Konkrétně od 8.00 do 18.00 hodin bude platit úplná uzavírka v jeho spodní části (od domu č. 1 na Václavském náměstí po dům č. 20 na Horním náměstí). Objízdná trasa (pro vozidla se šířkou nad 2 metry) vede po ulici Přemyslovců, Velká Františkánská, Mikulášské náměstí, Velká Mikulášská, Masarykovo náměstí s výjezdem po ulici Kollárova.

Trasa se změní vyhlídkovému vláčku, který se v ulici Přemyslovců otočí a bude pokračovat zpět po ulici Velká Františkánská, Mikulášské náměstí přes Masarykovo náměstí, ulice Zámečnická, Pontassievská a Dolní Česká, kde se napojí na ulici Kovářská a poté na klasickou trasu.

Plakát

Nadcházející události

Zimní dny sportu:

Městské lázně zdarma

27. - 28. 12. od 18:00 do 20:00

 

Zimní stadion - bruslení zdarma

 

Venkovní kluziště zdarma

1. 12. - 17. 2. od 9:00 do 19:00

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Tisková kancelář
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      
+420 730 524 153

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska