Zastupitelé schválili odkup Domečku. Vzniknout zde má společensko-kulturní centrum

Zastupitelé města na svém pondělním zasedání schválili odkup budovy České spořitelny ve Znojmě, tzv. Domečku. Domeček byl totiž ve své historii významným společensko-kulturním centrem, které by sem vedení města opět chtělo vrátit, neboť Znojmu citelně chybí. Za koupi Domečku město zaplatí 45 milionů korun.

 

„Jsem moc rád, že zastupitelé udělali toto strategické rozhodnutí a podpořili koupi Domečku. Společensko-kulturní centrum, po kterém občané tak volají a které vychází ve všech anketách jako priorita města, kterou by se dle občanů mělo město zabývat, Znojmu opravdu chybí. A právě velký společenský sál s adekvátním zázemím má v objektu Domečku vzniknout,“ říká starosta Znojma Jan Grois.

 

Objekt Domečku v sobě skrývá nejen prostory pro společenský sál v přízemí, ale také velké prostory v patře budovy. O využití právě těchto prostor mají pomoci rozhodnout sami občané. „Dle kupní a nájemní smlouvy by v objektu Česká spořitelna měla ještě dva roky v nájmu zůstat, než se přestěhuje do jiných prostor. V objektu jsou zatím i další nájemci, o jejichž budoucnosti budeme jednat. A to nám dává časový prostor k tomu, abychom mezitím udělali veřejná projednávání a rozhodli, jak s celým objektem Domečku naložit. Tedy co dalšího kromě společenského sálu zde vznikne,“ doplňuje starosta Grois.

 

Budova České spořitelny, tzv. Domeček, se nachází na Pontassievské ulici. Na sklonku 19. století ji postavil Německý měšťanský spolek. Od roku 1910 nesla budova jméno Německý dům. Hotelovou nástavbu objekt dostal v roce 1930. Po druhé světové válce připadl státu a sloužil jako hotel a sál pro pořádání společenských akcí až do 90. let. Na jaře letošního roku se do výběrového řízení na koupi Domečku město přihlásilo a zvítězilo s nabídkou 45 milionů korun.

 

201809041.jpg

Nadcházející události

Do práce na kole

květen

4. června - vyhlášení výsledků

 

Veřejné projednání k cyklodopravě

21. května

 

Den bez úrazu

30. května

 

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska