Den bez aut ve Znojmě navštívilo více než 800 dětí

Znojemský Den bez aut, který se konal ještě za slunečného letního počasí v pátek 21. září, přilákal na Horní náměstí více než 800 dětí z místních mateřských a základních škol. Všichni měli možnost si zasoutěžit, vyzkoušet různé druhy sportů, poznávat stromy, dopravní značky nebo se naučit, jak poskytnout první pomoc.

 

V rámci workshopů na jednotlivých stanovištích mohl každý sám plnit úkoly a získávat razítka, za které nakonec obdržel drobné odměny. Po celý den také mohli nejen děti, ale i dospělí, sestavovat čtyřčlenné týmy a zazávodit si v překážkové štafetě.

 

Součástí programu bylo taneční a hudební vystoupení, biketrialová exhibice či setkání s cestovatelem Ladislavem Ziburou. V dopoledních hodinách děti také pobavil workshop hudební skupiny Emil&Jakub s jejich Street Drummer´s Show, v odpoledních pak zahrála především pro dospělé znojemská jazzová kapela Jazzy Talking.

 

Program Dne bez aut sestavilo a organizovalo Středisko volného času Znojmo ve spolupráci s městem Znojmem. Velký díky patří partnerům, kteří se na programu podíleli: Městská policie Znojmo, Městské lesy Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo, Cykloklub Kučera Znojmo, E-on, BESIP, BBK Fitness, Moravian Walking, Policie ČR, SC-ÚAMK-SK BIKETRIAL Znojmo, 1. SC Znojmo, TJ Znojmo – oddíl florbalu, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Orli Znojmo.

 

Akce byla spolufinancována z prostředků Jihomoravského kraje.

 

Evropský týden mobility

Osvětová kampaň Evropský týden mobility (16. – 22. 9. 2018) je celostátní kampaň, která se zaměřuje na problematiku mobility ve městě, používání dopravních prostředků a informuje o různých možnostech alternativních řešení. Projekt Znojmo Zdravé město již tradičně pořádá v rámci této kampaně akci „Den bez aut“, který se v letošním roce uskuteční v pátek 21. 9. 2018.

 

DSC_0205.jpg

IMG_0784.JPG

DSC_0192.jpg

DSC_0214.jpg

IMG_0786.JPG

IMG_0793.JPG

P9218018.JPG

P9218023.JPG

 

 

 

 

 

 

 

Nadcházející události

Zelené cesty města Znojma II. etapa 

25. dubna

 

Den Země

26. dubna

 

Do práce na kole

květen

4. června - vyhlášení výsledků

 

Konzultační odpoledne Zvoříme Znojmo 

2. května

 

Den bez úrazu

30. května

 

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska