Město zpříjemňuje prostředí seniorů. Do domovů pro seniory putují miliony

Každým rokem město Znojmo přispívá ke zvelebování prostředí svých starších občanů. V letošním roce si například senioři žijící v Domově pro seniory U Lesíka už naplno užívají nový chodník za novou budovou, který se zde koncem léta nechal vybudovat tak, aby se tu mohli bez problému procházet a pohybovat se i na vozíku. Domov pro seniory, respektive jeho starou budovu, ale čeká letos i další zvelebování, a to v řádu milionů.

 

Ještě v letošním roce jsou ve staré části budovy Domova pro seniory U Lesíka (dále jen Domov) v plánu práce, které zkvalitní prostředí místním obyvatelům. Město zde nechá vyměnit okna, proběhne tu výmalba a již se vyměnilo osvětlení na chodbách.

 

V Domově probíhala po etapách výměna oken a balkonových dveří již v minulých letech. Nyní na výměnu oken čeká už pouze přízemí budovy a navazující prádelna. V přízemí budovy, kde se nacházejí kanceláře a zázemí pro personál, bude osazeno celkem 23 oken a jedny balkónové dveře, v prádelně potom vchodové dveře, 34 oken a 10 pevně zasklených meziokenních částí. Investice do výměny oken činí téměř 700 tis. korun.

 

Kromě výměny oken se vymění i 4 dvoukřídlé dveře (předpokládaná cena je přibližně 180 tis. korun) a v plánu je ještě výmalba budovy za více než 600 tis. korun a proběhla už výměna osvětlení. Nová inteligentní LED svítidla byla namontována ve společných chodbách všech šesti pater budovy. Náklady na pořízení svítidel a jejich montáž činí téměř 400 tis. korun.

 

Další investicí je výměna 75 lůžek s antidekubitními matracemi v domově pro seniory a domově se zvláštním režimem, která se bude pohybovat v řádu téměř 3,5 mil. korun.

 

Město se stará i o další domy pro seniory. V roce 2017 proběhla výměna oken v domě s byty se zvláštním určením na Vančurově ulici (investice 6 mil. korun) a zrealizovala se výměna výtahů v domech na Vančurově ulici i v ulici Dukelských bojovníků (investice 10 milionů korun). V domě v ulici Dukelských bojovníků se také senioři dočkali úpravy zahrady a vybudování altánu (investice 1,2 mil. korun).

Nadcházející události

Do práce na kole

květen

4. června - vyhlášení výsledků

 

Veřejné projednání k cyklodopravě

21. května

 

Den bez úrazu

30. května

 

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska