Znojemští úspěšně třídí odpad. Ve své kategorii je Znojmo páté v Jihomoravském kraji

Občané Znojma dlouhodobě úspěšně třídí odpad. Dokládají to data společnosti EKO-KOM, a. s., se kterou města a obce spolupracují při rozvoji systému třídění a recyklace obalových odpadů. A právě firma EKO-KOM pod záštitou Jihomoravského kraje ocenila obce za příkladné třídění v soutěži My třídíme nejlépe. Znojmo se umístilo na páté příčce mezi městy s více než 10 000 obyvateli.

 

Na slavnostním vyhlášení, které se uskutečnilo ve čtvrtek 29. listopadu v prostorách národní kulturní památky Hrad Špilberk v Brně, převzali zástupci nejlepších měst a obcí kraje ocenění za třídění odpadů v roce 2018. Ceny se rozdávaly v celkem 4 kategoriích podle velikosti obce. Kategorii nad 10 000 obyvatel, kde soutěžilo i Znojmo, ovládla Břeclav, stříbro obhájil Kyjov a na třetím místě se umístila Kuřim.

Za Město Znojmo převzal diplom místostarosta Jakub Malačka, který má v gesci i problematiku třídění odpadů. „Páté místo je skvělé, ale máme co zlepšovat. Cítím motivaci ke zlepšení, příští rok bychom se mohli umístit ještě lépe. Děkuji všem občanům za to, že třídí a že jim není lhostejné naše okolí a příroda, “ komentoval umístění Malačka.

Do soutěže My třídíme nejlépe bylo zapojeno 665 obcí a měst Jihomoravského kraje. Hodnotila se vykazovaná data v systému EKO-KOM, především množství vytříděných odpadů na jednoho obyvatele a počet tříděných komodit na území jednotlivých obcí a měst. Hodnocena byla mimo jiné i hustota sběrné sítě nebo sběr nápojových kartonů či kovových odpadů. Více informací o soutěži najdete na http://www.tridime-jihomoravsky.cz/.

 

getpic3.jpg

 

321.jpg

Nadcházející události

Tvoříme Znojmo 

Veřejná prezentace a 1. kolo hlasování

10. září

 

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska