Altán v parku je opravený. Na jaře zrestaurují malby v interiéru

Rekonstrukce altánu ve Středním parku je téměř hotová. Stavební firma, která práce zahájila na podzim tohoto roku, ukončila práce před koncem roku a park již nyní zdobí altán ve světle zelenkavé barvě.

 

Do oprav altánu město investovalo přibližně 1 700 000 korun, přičemž 50 % uznatelných nákladů pokryje z dotace z Ministerstva kultury z Programu regenerace Městské památkové rezervace. Rekonstrukce zahrnovala opravy exteriéru, novou střešní konstrukci, klempířských práce, zrestaurování původních oken a dveří a položení dlažby v interiéru. Altán byl zároveň oddělen od zahrady původního majitele, a to pomocí zděné plotové stěny. Přístup do altánu bude možný přímo z prostoru parku po kamenném schodišti.

 

Další práce čekají altán ještě letos na jaře, kdy bude provedeno restaurování odkrytých maleb, s čímž se v původních plánech nepočítalo. Rovněž je posunut na jaro nátěr střechy.

Altán ve Středním parku do svého majetku získalo město bezúplatným převodem od předchozího majitele na začátku loňského roku s cílem opravit poslední nehezkou část zrevitalizovaného parku. Pozemek pod ním město odkoupilo za cenu 37 800 korun, což byla cena stanovená znaleckým posudkem.

 

 

 

Altn.jpg

Nadcházející události

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

19. 10. PODZIMNÍ VÝŠLAP KE TŘEM VYHLÍDKÁM s Winners Nový Šaldorf

 

26. 10. FITNESS KONGRES

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska