Přijďte diskutovat o zeleni ve Znojmě

Město Znojmo zve všechny na veřejné projednání k projektu Zelené cesty města Znojma, které se uskuteční v úterý 19. února od 16:00 hodin v Domečku (budova České spořitelny) na Pontassievské ulici. „Pokud vás zajímá, jaký je současný stav zeleně ve Znojmě a jak by se zelené plochy mohly rozvíjet do budoucna, přijďte a zapojte se do diskuze,“ zve místostarosta Jakub Malačka.

 

Veřejné projednání je součástí projektu Zelené cesty města Znojma, na který získalo město dotaci ve výši více než 550 000 korun a jehož cílem je zpracovat expertní analýzu stavu zeleně a vypracovat strategický dokument rozvoje zelených ploch, a to ve spolupráci s veřejností. Projekt je rozdělen na tři etapy, v rámci každé z nich proběhne jedno veřejné projednání. To únorové představí I. etapu, která analyzuje současný stav systému zeleně ve Znojmě.

 

„Na úvodní projednání zveme občany poprvé do Domečku. Jsme rádi, že se nám tak brzy po koupi budovy podaří využít první prostor právě pro setkání s veřejností,“ informuje místostrosta Malačka. Návštěvníci půjdou vchodem České spořitelny a dál do sálu v 1. patře. Diskuzi povede projektant Pavel Šimek se svými kolegy, se kterými spolupracuje město například i na revitalizaci Jubilejního parku.

 

Veřejné projednání, stejně tak jako jiná setkávání a veřejné diskuze mezi vedením města Znojma a veřejností, se koná pod záštitou projektu Zdravé město Znojmo. Projekt Zelené cesty města Znojma je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR.

 

Zdravé město Znojmo

Znojmo vstoupilo do asociace Národní sítě Zdravých měst ČR na podzim 2013 a zahájilo tak projekt Zdravé město Znojmo. Jeho hlavním cílem je podpora zdraví a kvality života obyvatel, a to prostřednictvím zavádění zásad udržitelného rozvoje na místní úrovni, prostřednictvím strategického plánování, a především prostřednictvím spolupráce s veřejností. Mezi hlavní aktivity Zdravého Znojma patří veřejná projednávání klíčových projektů s občany, pravidelná setkávání v rámci Fóra Zdravého města či kampaně ke Dni Země, Dni bez aut, Dnům zdraví či akce v rámci projektu Rodiny Okurkovy, který se zaměřuje na odpady, čistotu a zeleň ve městě.

 

 

Plakát

Nadcházející události

Tvoříme Znojmo 

Veřejná prezentace a 1. kolo hlasování

10. září

 

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska