Registrujte se v březnu do květnové výzvy Do práce na kole! Účastníky letos čeká společná snídaně i dobrá káva

Zdravé město Znojmo se již popáté zapojí do celostátní soutěže Do práce na kole a vyzývá veřejnost, aby zaparkovala svá auta a do ulic vyrazila na vlastní pohon. V letošním roce se účastníci mohou těšit na tři doprovodné akce, a ti nejúspěšnější i na hodnotné ceny. První zvýhodněné registrace budou spuštěny v březnu.

 

Podstatou soutěže Do práce na kole je dopravovat se v měsíci květnu do práce či do školy na vlastní pohon – tedy na (elektro)kole, koloběžce, bruslích, vozíčku, longboardu nebo chůzí či během. Každý jednotlivec či člen týmu si bude zapisovat své kilometry na webu soutěže (viz níže) nebo do svojí mobilní aplikace.

 

Do práce na kole s Nejdelší snídaní a dobrou kávou

Oficiální zahájení soutěže Do práce na kole proběhne ve Znojmě ve středu 1. května 2019 společnou Jarní vyjížďkou se sportovním klubem Winners Nový Šaldorf. Sraz bude v 8:00 na Horním náměstí a trasa povede ze Znojma přes havranické vřesoviště s cílem na hraničním přechodu v Hnanicích. Tam bude na cyklisty čekat příjemná snídaňová tečka v rámci akce, kterou město a destinační společnost ZnojmoRegion pořádají u příležitosti 15. výročí od vstupu České republiky do Evropské unie.

 

Dále se účastníci mohou těšit na Kávu na triko. Slevu 15 % na kávu či zákusek dostanou , a to ve dnech 22. a 29. května, a na nápoje s 20% slevou v době konání soutěže zve Kofi Kofi. Slevu může uplatnit každý, kdo dorazí s tričkem, které soutěžící obdrží u registrace.

 

Vyhodnocení soutěže proběhne na začátku června a ceny budou předány v úterý 4. června na závěrečném večírku s programem. Výherci se mohou těšit na hodnotné ceny od partnerů akce, kterými jsou Znojemská Beseda, Znovín Znojmo nebo Excalibur City.

 

Jak na registraci

Registrace bude spuštěna 1. března a proběhne ve třech vlnách. Čím dříme se soutěžící registruje, tím nižší poplatek zaplatí. V ceně registrace je triko z bio bavlny s originálním potiskem, účastník získá fungující registrační systém a mobilní aplikaci k zaznamenávání jízd.

 

Kromě tradičních soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, vzdálenost, kreativitu či cyklozaměstnavatele roku, bude připravena kategorie zcela nová, a to Město roku. V této kategorii mezi sebou budou soutěžit jednotlivá zapojená města. Vyhodnocení se bude řídit dvěma ukazateli – vyplněným dotazníkem od účastníků a meziročním nárůstem soutěžících.

 

Registrace jsou možné na www.dopracenakole.cz.

1. vlna registrací (1. 3. – 1. 4.) – registrační poplatek 290,- Kč

2. vlna registrací (2. 4. – 15. 4.)  - registrační poplatek 360,- Kč

3. vlna registrací (16. 4. – 30. 4.) – registrační poplatek 420,- Kč

Pro studenty je cena startovného 190,- Kč po celou dobu registrace.

 

Buďte v obraze a sledujte aktuální informace na naší facebookové skupině „Do práce na kole – Znojmo“ (https://www.facebook.com/groups/DPNKZnojmo/).

 

 

DO PRÁCE NA KOLE

Do práce na kole je celostátní soutěží. je motivovat co nejvíce lidí, aby jako dopravní prostředek po městě používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze. Když lidé přestanou denně jezdit autem, zlepší tak nejen svou kondici, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. Bližší informace o soutěži naleznete na www.dopracenakole.cz.

Nadcházející události

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska