Jarní Dny zdraví jsou za námi. Gránice mají nové stromy, první běžecký závod své vítěze

Posledním aktivitám v rámci Jarních Dnů zdraví ve Znojmě přálo počasí. Slunečná sobota vylákala na procházku se zalesňováním do Gránic kolem šedesáti lidí. A přálo i při večerním závodu běžcům a běžkyním, kteří se za svitu pouličních lamp vydali na tříkilometrovou trať Karolinkami a historickým centrem.

 

Procházka Gránickým údolím pod vedením Ondřeje Benešovského z Městských lesů Znojmo je pravidelnou aktivitou znojemských Dnů zdraví, tentokrát ale proběhla netradičně. Krátce po jejím začátku se zastavilo na místě, kde byly připraveny nové stromy k výsadbě. Jedná se o lokalitu, kde v nedávné době proběhlo kácení již starých a nebezpečných stromů a nyní je určená k zalesňování. Veřejnost tak měla možnost nejen poznat, jak se při výsadbě pracuje, ale rovnou se aktivně zapojit. Celkem bylo vysázeno 40 javorů. Další výsadbu již dokončí pracovníci Městských lesů v následujících dnech.

 

CityTrail Pod lampami: Karolinkami a historickými uličkami si doběhli pro medaile

Do prvního ročníku závodu CityTrail Pod lampami se přihlásilo přes 50 běžců a běžkyň. Start a cíl závodu byl pod přehradou U Obří hlavy a trať závodníky provedla nejkrásnějšími historickými uličkami Znojma. Na start se jako první vydali muži, dvě minuty po nich vyrazily ženy. Soutěžilo se celkem ve 4 kategoriích.

Nejrychleji do cíle doběhl Miroslav Kvasnica s časem 12 minut 29 sekund, který závodil v kategorii do 40 let.  Druhou kategorii mužů, nad 40 let, ovládl s časem 12 minut a 58 sekund Jan Kyprý z oddílu Winners Nový Šaldorf.  Z běžkyň jako první proběhla cílem Veronika Přistálová, a to za 12 minut a 55 sekund. Zvítězila tak v kategorii do 40 let. Kategorii dam nad 40 let ovládla Světlana Bartůňková s časem 16 minut 12 sekund.

 

Běžecký závod pro amatéry a nadšence večerním Znojmem organizoval sportovní klub Winners Nový Šaldorf ve spolupráci s městem Znojmem. Kompletní výsledkovou listinu naleznete na http://skwinners.cz/citytrail/.

 

Jarní Dny zdraví zakončila nedělní Trailová vyjížďka Národním parkem Podyjí. Na 20 kilometrů dlouho trasu náročnějším terénem se vydaly na dvě desítky cyklistů v čele s Jakubem Šigutem.  

 

Vyplňte anketu a zapojte se do tvorby dalších Dnů zdraví

Na další Dny zdraví se Znojmáci mohou těšit již na podzim a mají možnost zapojit se do jejich tvorby. V anketě mohou poskytnout zpětnou vazbu, ohodnotit celou kampaň, a hlavně se podělit o své nápady a podněty. Přímý odkaz na anketu je http://bit.ly/anketaJDZ19. Anketa bude spuštěna do pondělí 8. dubna 2019.

 

Dny zdraví patří mezi jednu ze základních celostátních komunitních kampaní, kterou pořádají členská města v rámci Národní sítě Zdravých měst. Hlavním cílem je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě. Více informací na www.znojmo-zdravemesto.cz.

 

DSC_1995.JPG

 

 

DSC_2026.JPG

 

CityTrail_Pod_lampami5.JPG

 

 

CityTrail_Pod_lampami6.JPG

 

 

CityTrail_Pod_lampami8.JPG

 

 

Trailov_vyjka_NP_Podyj1.jpg

 

 

Trailov_vyjka_NP_Podyj8.jpg

 

Nadcházející události

Veřejná prezentace:

Architektonická soutěž na vodní prvek na Horním náměstí

18. června

 

Den bez aut

20. září

 

Podzimní Dny zdraví

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska