Vítězný vodní prvek na Horní náměstí i další návrhy ukáží 18. června

Znojemská radnice vypsala začátkem roku architektonicko-výtvarnou soutěž na umístění vodního prvku na Horní náměstí. Právě doplnění vodního prvku do centra města se často objevuje jako jeden z předních námětů od občanů, co by si přáli ve Znojmě změnit. Vítězný vodní prvek i ostatní architektonické návrhy představí radnice médiím i veřejnosti 18. června.

 

Architektonická soutěž má za sebou hodnotící zasedání odborné poroty architektonické soutěže, která vybírala celkem z 51 došlých soutěžních návrhů. Všechny návrhy splnily soutěžní podmínky a přišly v řádném termínu. 11 návrhů bylo doplněno nepovinným modelem. 

 

Zasedání poroty trvalo celý den až do večerních hodin, porota rozdělila všechny ceny, tedy 1. 2. a 3. místo, a dalším třem návrhům udělila zvláštní odměnu. Všichni účastníci soutěže budou o výsledcích písemně informováni a veřejnost a média budou s výsledky seznámeni tak, jak to regule soutěže stanovují, a to až po formálním procesu ukončení soutěže na veřejné prezentaci návrhů 18. června od 16:00 do 18:00 hodin v Louckém klášteře v sálu oranžerie v  přízemí. 

 

„Tam také shrneme celý průběh architektonické soutěže a seznámíme veřejnost i média s dalším postupem. Kdo se nebude moci dostavit na veřejnou prezentaci, nemusí zoufat. Všechny návrhy budou posléze vystavené na veřejném prostranství tak, aby si je mohl prohlédnout každý – v uličce mezi radnicí a obchodním domem Dyje, a to až do poloviny prázdnin,“ uzavírá starosta Jan Grois.

 

Plakát

Nadcházející události

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Tvoříme Znojmo: 

Veřejná prezentace

3. září

 

Ukliďme Znojmo

11. září

14. září

18. září

21. září

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska