Znojmo hostilo konferenci CzechInvestu. Odneslo si také ocenění za investičně atraktivní region

Ve čtvrtek 6. června uspořádal CzechInvest ve Znojmě 2. ročník konference Potenciál místní ekonomiky. Zastupitelé měst a obcí zde diskutovali o spolupráci při budování podnikatelské infrastruktury. CzechInvest tu také vyhlašoval výsledky soutěže Investičně atraktivní region 2018.

 

 

„V soutěži jsme sice nevyhráli, konkurence byla obrovská, nicméně účast ve finále soutěže je určitě velkým úspěchem. Navíc jsme na konferenci byli dáváni za vzor, za příklad dobré praxe, a to za rozvoj areálu bývalého pivovaru a spolupráci se soukromým sektorem,“ říká starosta Znojma Jan Grois, který příklad dobré praxe na konferenci spolu s ředitelem Znojemského městského pivovaru Miroslavem Haraštou prezentoval. 

 

„Díky našemu proaktivnímu přístupu v areálu funguje nejen nový pivovar, ale také Expozice pivovarnictví a vznikají tam vinná galerie s kavárnou a pivovarská restaurace,“ dodává Grois. 

 

A jak soutěž Investičně atraktivní region 2018 dopadla? Vítězem soutěže se stalo město Žďár nad Sázavou. Znojmo si odneslo ocenění za finálové umístění. Více informací o soutěži i konferenci najdete na www.czechinvest.org

 

Konference toho nabídla ovšem daleko více. Zástupci veřejné i soukromé sféry, především však zastupitelé českých měst a obcí, zde diskutovali o podpoře hospodářského růstu v regionech, jeho vlivu na životní úroveň v obcích a spolupráci při budování podnikatelské infrastruktury. O nové strategii regionálního rozvoje České republiky pro roky 2021 až 2030 promluvil náměstek ministryně pro místní rozvoj David Kopitz. O pojetí lokální ekonomiky v projektu Center společných služeb pak zástupce Svazu měst a obcí ČR Jaromír Jech. 

 

Příkladem, jak přistupovat k meziobecní spolupráci, může být pro Českou republiku projekt INKOBA z Horního Rakouska. Jeho již dvacetileté fungování přijeli do Znojma představit Franz Tauber a Dan Dutescu z agentury Bussiness Upper Austria a Friedrich Stockinger, starosta města Rainbach im Mühlkreis. 

 

Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest je státní příspěvková organizace podřízená Ministerstvu průmyslu a obchodu ČR. Dojednává do České republiky tuzemské a zahraniční investice z oblasti výroby, strategických služeb a technologických center. Podporuje malé, střední a začínající inovativní podnikatele, podnikatelskou infrastrukturu a inovace.

 

ImageC3AORYV2.jpg

Nadcházející události

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Tvoříme Znojmo: 

Veřejná prezentace

3. září

 

Ukliďme Znojmo

11. září

14. září

18. září

21. září

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska