Projekt Na kole dětem jel z Aše přes Ostravu až do Znojma

Ve středu 29. května vyrazil Josef Zimovčák a peloton cyklistů na etapovou cyklojízdu napříč Českou republikou z Aše. K tradiční jízdě Na kole dětem, jejímž hlavním cílem je získání finančních prostředků na pomoc a podporu onkologicky nemocných dětí, se mohl přidat každý. Cyklojízda končila v sobotu 8. června ve Znojmě.

 

 

„Cyklotour pořádáme již podesáté a dosud jsme pro děti získali přes 11 milionů korun. Jako sportovec dobře vnímám, že se do pelotonu průběžně zapojují stovky lidí, kteří tak spojí zdravý životní styl a radost z pohybu s pomocí. Letošní cyklojízdu bereme s velkým respektem. Deset let křížit republikou, to je pěkná řádka lidí zapojených do projektu. Těší nás ta podpora a nesmíme ji zklamat. A také závazek dětem, které ze získaných prostředků podpoříme, víme, že si to zaslouží,” konstatoval Josef Zimovčák.

 

Na Komenského náměstí ve Znojmě přivítal cyklopeloton místostarosta Jan Blaha. „Je to úžasná akce, pomáhat tímto způsobem onkologicky nemocným dětem. Skutečně skvělý nápad, kdy zde jsou k vidění nejenom řadoví občané, ale i známé špičkové osobnosti jako například profesor Pafko, který ve svém věku poctivě absolvoval komplet celou délku 1 294 km. Bylo mi velkou ctí, že jsem mohl od zakladatele tohoto nadačního fondu a u nás jednoznačně nejlepšího cyklisty na vysokém kole pana Zimovčáka převzít certifikát jako symbol partnerství mezi tímto projektem a městem Znojmem coby dojezdem cílové etapy.“

 

Ve Znojmě se také dražil zvon na stuhy. Vydražil se za 35 000 Kč a jeho majitelem se stal Michal Měcháček ze Starého Města. Ještě vyšší částku vynesla ale elektronická dražba. Je to neuvěřitelných 50 500 korun.

 

Více informací o akci najdete na www.nakoledetem.cz, https://bit.ly/2IebD3X.

Nadcházející události

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Tvoříme Znojmo: 

Veřejná prezentace

3. září

 

Ukliďme Znojmo

11. září

14. září

18. září

21. září

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska