Přijďte fandit závodníkům Extreme 790 a podpořit dobrou věc

Oblíbený charitativní závod ve výběhu na radniční věž – Znojmo Extreme 790 se blíží. Na Obrokové ulici odstartuje v sobotu 22. června v 11:00 hodin. Startovní listina je sice už plná, letos se ji podařilo zaplnit za neuvěřitelných 90 minut, ale kdo chce zažít skvělý den plný adrenalinu a zábavy měl by si do kalendáře poznamenat právě toto datum. Fanoušci jsou totiž vždy nedílnou a velmi důležitou součástí závodu, na které umí vytvořit výbornou atmosféru.

 

 

Sportovce a diváky přivítají v rolích speakerů dva Znojmáci – herec Miroslav Hrabě a moderátor Radek Bortlík. Závod i večerní doprovodný program se opět budou kompletně odehrávat na Obrokové ulici. Dění „na trati“ ve věži bude pro fandící publikum přenášet velkoplošná obrazovka.

 

Start je v 11:00 hodin, předpokládaný čas vyhlášení výsledků v 18.00 hod. Připraven je doprovodný program pro dětské i dospělé diváky, DJ s hudebními peckami a stánky s občerstvením.

 

Sportovci se letos mohou těšit na speciální medaile. Přímo na místě totiž bude možné nechat si na medaili vygravírovat vedle svého jména i čas sportovního výkonu. Novinkou je také putovní pohár pro vítězné týmy.

 

A i v tomto ročníku závod pomůže potřebným. Startovné 1 000 korun za každý tým putuje Sportovnímu klubu neslyšících Brno, ve kterém hrají i Znojmáci. A tým neslyšících se také postaví na závodní trať, a to vedle dalších 29 týmů.  

 

Starosta a aktivní účastník závodu Jan Grois bude v podpoře neslyšících ještě štědřejší. A to díky výzvě, kterou na svém facebookovém profilu avizoval. „Jak jsem slíbil, startovné za můj tým nebude jen 1 000 Kč, ale neslyšícím navíc pošlu 4 229 Kč, což byl aktuální počet sledujících mého profilu v den spuštění registrace na závod. Děkuji vám!“ napsal svým fanouškům na Facebooku Grois.

 

V rámci vyhlášení výsledků tak budeme moci Sportovnímu klubu neslyšících předat symbolický šek na 35 229 korun.

 

Více na www.extreme790.cz a na facebookové události akce.

 

O ZÁVODU

První ročník závodu Znojmo Extreme 790 se konal v roce 2016 a byl součástí oslav 790. výročí od povýšení Znojma na královské město. Úkolem běžců je zdolat v týmu dohromady 790 schodů šest století staré radniční věže. Překážkou závodníkům je prašné prostředí, různé typy schodů i snížená viditelnost. Důležitá je tak nejen rychlost závodníků, ale také jejich šikovnost a obratnost. Startovné putuje vždy na dobročinné účely. Videopozvánku na letošní rok najdete zde: https://youtu.be/wZ6nrD3kTcs. Závod organizuje město Znojmo. Více informací na www.extreme790.cz.

Nadcházející události

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Tvoříme Znojmo: 

Veřejná prezentace

3. září

 

Ukliďme Znojmo

11. září

14. září

18. září

21. září

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska