Užijte si den na kole, koloběžce nebo s chůzí, hlavně bez aut

Projet se na šlapacím autíčku, zdolat překážkovou dráhu na kole či koloběžce, přiučit se, jak spravit kolo a mnoho dalších aktivit čeká děti na Dni bez aut v pátek 20. září 2019 v Horním parku ve Znojmě.

 

 

Město Znojmo spolu s partnery pořádá tuto osvětovou ekologickou akci již popáté. Po dvou letech se vrací do Horního parku a na děti čeká zábava i poučení. Cílem akce je totiž upozornit na dopady výfukových plynů na životní prostředí, prezentovat zdravý životní styl i aktivní trávení volného času, a to vše zábavnou formou. Akce bude probíhat v dolní části parku (vstup od náměstí Komenského) od 9:00 do 15:00 hodin a je určená jak pro školy, tak i pro širokou veřejnost. 

 

A co vše se chystá? 

Překážková dráha pro cyklisty i koloběžkáře, opičí dráha pro malé a velké nebo jízda na šlapacím autíčku. Kola, koloběžky, autíčka a nezbytné přilby zapůjčí Cyklo – Klub Kučera a program na dráze povede Středisko volného času. Pro děti, které přijedou na vlastním kole, koloběžce a s přilbou (povinné), čeká odměna. Zájemci se mohou projet i na (pro většinu lidí) nezvyklém prostředku – na vozíčku pro hendikepované. A protože pohyb na vozíčku po městě je plný překážek, bude se v parku jezdit také mezi překážkami. 

 

Ve stáncích partnerů získají návštěvníci praktické informace pro každého cyklistu. Naučí se zkontrolovat bezpečný stav kola i jeho drobné opravy, nebude chybět ukázka první pomoci ani dopravní testy. Cyklisty jistě budou také zajímat výsledky analýzy cyklistické dopravy ve Znojmě. Na Dni bez aut totiž bude k nahlédnutí již zpracovaný Strategické plán rozvoje cyklistické dopravy ve městě Znojmě, který popisuje aktuální stav i návrhy opatření pro zlepšení stávající situace. 

 

Další naučný program chystají Městské lesy Znojmo, Městská policie a zapojí se i Městská zeleň s ukázkou nových elektromobilů a samozřejmě i s možností svezení. Program doplní skákací hrad od Elektrowinu, možnost změření tuku a tlaku u stánku Vojenské zdravotní pojišťovny, která je, stejně tak jako Besip, finančním partnerem akce. Dalšími partnery jsou Oblastní charita Znojmo, Cyklo Kučera s.r.o. a Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo. 

 

Nakonec jsou všichni zváni na společnou procházku přírodou Gránického údolí. Tentokrát ji povedou zástupci Městských lesů a Správy národního parku. Společným tématem bude problematika pajasanu. Nebudou chybět oblíbené hry a soutěže. Sraz je v 16:00 hodin na vyhlídce v ulici Přemyslovců.

 

Plakát

Nadcházející události

Jarní Dny zdraví

13. - 15. března

 

Zalesníme spolu Mramotice

4. dubna

 

Den Země

24. dubna

 

Do práce na kole

květen

 

Simulovaný zásah jednotek IZS

28. května

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska