Den bez aut ve Znojmě navštívilo na 700 dětí

Znojemský Den bez aut, který se konal v pátek 20. září v Horním parku, přilákal na 700 dětí nejen z místních mateřských a základních škol.

 

Město Znojmo ve spolupráci s partnery pořádalo tuto osvětovou akci již popáté. Všichni zúčastnění měli možnost si vyzkoušet překážkovou dráhu pro cyklisty, koloběžkáře i invalidní vozíček, mohli zdolat opičí dráhy a poučit se o první pomoci nejen na cestách. Ve stáncích partnerů získali návštěvníci praktické informace k cyklistice, dopravním značkám nebo se například dozvěděli, co si s sebou sbalit do lesa a co je v lese nebezpečné.

Zájemci se mohli svézt v novém elektromobilu Městské zeleně, k vidění byla exhibice znojemských biketrialistů a k nahlédnutí byl také nově zpracovaný Strategický plán rozvoje cyklistické dopravy ve Znojmě. Do programu se zapojila i firma Elektrowin, která nabídla nejen praktické informace k třídění malých spotřebičů, ale také skákací hrad. Na děti čekaly drobné dárky, a ty které dorazily na vlastním kole, koloběžce a s přilbou získaly speciální odměnu.

Velké poděkování patří partnerům, kteří se na programu podíleli: Městská policie Znojmo, Městské lesy Znojmo, Městská zeleň Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo, Cykloklub Kučera Znojmo, SC-ÚAMK-SK BIKETRIAL Znojmo, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Středisko volného času Znojmo, Cyklo Kučera, s.r.o. Znojmo, Elektrowin a Oblastní charita Znojmo.

Akci finančně podpořili BESIP a Vojenská zdravotní pojišťovna ČR.

 

Evropský týden mobility

Osvětová kampaň Evropský týden mobility (16. – 22. 9. 2019) je celostátní kampaň, která se zaměřuje na problematiku mobility ve městě, používání dopravních prostředků a informuje o různých možnostech alternativních řešení. Projekt Znojmo Zdravé město již tradičně pořádá v rámci této kampaně akci „Den bez aut“, který se v letošním roce uskuteční v pátek 20. 9. 2019.

 

 

10.JPG

 

 

1.JPG

 

DSC_6391.JPG

 

DSC_6428.JPG

 

DSC_6440.JPG

Nadcházející události

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Tvoříme Znojmo: 

Veřejná prezentace

3. září

 

Ukliďme Znojmo

11. září

14. září

18. září

21. září

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska