Den bez aut ve Znojmě navštívilo na 700 dětí

Znojemský Den bez aut, který se konal v pátek 20. září v Horním parku, přilákal na 700 dětí nejen z místních mateřských a základních škol.

 

Město Znojmo ve spolupráci s partnery pořádalo tuto osvětovou akci již popáté. Všichni zúčastnění měli možnost si vyzkoušet překážkovou dráhu pro cyklisty, koloběžkáře i invalidní vozíček, mohli zdolat opičí dráhy a poučit se o první pomoci nejen na cestách. Ve stáncích partnerů získali návštěvníci praktické informace k cyklistice, dopravním značkám nebo se například dozvěděli, co si s sebou sbalit do lesa a co je v lese nebezpečné.

Zájemci se mohli svézt v novém elektromobilu Městské zeleně, k vidění byla exhibice znojemských biketrialistů a k nahlédnutí byl také nově zpracovaný Strategický plán rozvoje cyklistické dopravy ve Znojmě. Do programu se zapojila i firma Elektrowin, která nabídla nejen praktické informace k třídění malých spotřebičů, ale také skákací hrad. Na děti čekaly drobné dárky, a ty které dorazily na vlastním kole, koloběžce a s přilbou získaly speciální odměnu.

Velké poděkování patří partnerům, kteří se na programu podíleli: Městská policie Znojmo, Městské lesy Znojmo, Městská zeleň Znojmo, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo, Cykloklub Kučera Znojmo, SC-ÚAMK-SK BIKETRIAL Znojmo, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Středisko volného času Znojmo, Cyklo Kučera, s.r.o. Znojmo, Elektrowin a Oblastní charita Znojmo.

Akci finančně podpořili BESIP a Vojenská zdravotní pojišťovna ČR.

 

Evropský týden mobility

Osvětová kampaň Evropský týden mobility (16. – 22. 9. 2019) je celostátní kampaň, která se zaměřuje na problematiku mobility ve městě, používání dopravních prostředků a informuje o různých možnostech alternativních řešení. Projekt Znojmo Zdravé město již tradičně pořádá v rámci této kampaně akci „Den bez aut“, který se v letošním roce uskuteční v pátek 20. 9. 2019.

 

 

10.JPG

 

 

1.JPG

 

DSC_6391.JPG

 

DSC_6428.JPG

 

DSC_6440.JPG

Nadcházející události

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska