Týden sociálních služeb dorazí i do Znojma

Týden sociálních služeb České republiky, který se letos koná v týdnu od 7. - 13. října 2019, bude mít svůj program i na Znojemsku. Veřejnosti se představí sociální služby a uskuteční se přednášky pro odbornou i laickou veřejnost.

 

Ve Znojmě lze během týdne navštívit například Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o., které zve na Den otevřených dveří v Domově pro seniory, na přednášku Policie ČR o bezpečí seniorů nebo na setkání do azylového domu na Přímětické ulici. Přímo na Městském úřadě (nám. Armády 8) proběhne přednáška organizace SPONDEA s programem Chci ovládnout vztek. Několik aktivit si připravila Oblastní charita Znojmo (přednáška o Charitní pečovatelské službě, workshopy, tvořivá dílna aj.), která navíc pořádá sbírku Koláč pro hospic na Obrokové ulici (9. října) a Dýňovou stezku (11. října). 

 

V rámci Týdne sociálních služeb se mohou zájemci dozvědět i informace o poskytnutí dotací, a to z dotačního programu Podpora sociálních služeb v roce 2020 a Podpora rodinných aktivit v roce 2020. Odbor sociální na náměstí Armády 8 nabízí konzultační hodiny v úterý 9. října od 9:00 do 11:00 hodin. 

 

Program s dalšími zajímavým akcemi si ale připravily i organizace mimo Znojmo. Na návštěvu zvou Zámek Břežany, p.o. a Chráněné bydlení v Šanově, SeneCura SeniorCentrum Šanov nebo Domovy pro seniory Hostim, Plaveč, a Božice. 

 

Vstup na všechny akce v rámci Týdne sociálních služeb je zdarma, celý program naleznete v příloze. 

 

Týden sociálních služeb vyhlašuje každoročně Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Ve Znojmě tento týden zaštiťuje město Znojmo v rámci Komunitního plánování sociálních služeb Znojemska, jehož realizaci zajišťuje sociální odbor Městského úřadu Znojmo. Více informací najdete také na stránkách www.socialnisluzby-znojemsko.cz.

 

Program

Nadcházející události

Den bez aut

25. září ZRUŠENO!

 

Podzimní Dny zdraví

7. - 14. října

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska