Týden sociálních služeb dorazí i do Znojma

Týden sociálních služeb České republiky, který se letos koná v týdnu od 7. - 13. října 2019, bude mít svůj program i na Znojemsku. Veřejnosti se představí sociální služby a uskuteční se přednášky pro odbornou i laickou veřejnost.

 

Ve Znojmě lze během týdne navštívit například Centrum sociálních služeb Znojmo, p.o., které zve na Den otevřených dveří v Domově pro seniory, na přednášku Policie ČR o bezpečí seniorů nebo na setkání do azylového domu na Přímětické ulici. Přímo na Městském úřadě (nám. Armády 8) proběhne přednáška organizace SPONDEA s programem Chci ovládnout vztek. Několik aktivit si připravila Oblastní charita Znojmo (přednáška o Charitní pečovatelské službě, workshopy, tvořivá dílna aj.), která navíc pořádá sbírku Koláč pro hospic na Obrokové ulici (9. října) a Dýňovou stezku (11. října). 

 

V rámci Týdne sociálních služeb se mohou zájemci dozvědět i informace o poskytnutí dotací, a to z dotačního programu Podpora sociálních služeb v roce 2020 a Podpora rodinných aktivit v roce 2020. Odbor sociální na náměstí Armády 8 nabízí konzultační hodiny v úterý 9. října od 9:00 do 11:00 hodin. 

 

Program s dalšími zajímavým akcemi si ale připravily i organizace mimo Znojmo. Na návštěvu zvou Zámek Břežany, p.o. a Chráněné bydlení v Šanově, SeneCura SeniorCentrum Šanov nebo Domovy pro seniory Hostim, Plaveč, a Božice. 

 

Vstup na všechny akce v rámci Týdne sociálních služeb je zdarma, celý program naleznete v příloze. 

 

Týden sociálních služeb vyhlašuje každoročně Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR společně s Asociací poskytovatelů sociálních služeb. Ve Znojmě tento týden zaštiťuje město Znojmo v rámci Komunitního plánování sociálních služeb Znojemska, jehož realizaci zajišťuje sociální odbor Městského úřadu Znojmo. Více informací najdete také na stránkách www.socialnisluzby-znojemsko.cz.

 

Program

Nadcházející události

Den Země

Online

 

Do práce na kole

květen

 

Památková obnova Jubilejního parku II. Etapa

Online veřejné projednání

 

Den bez úrazu

Online 

28. 5. 2020

 

Den bez tabáku

Online

31. 5. 2020

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska