Podzimní Dny zdraví se blíží. Lákají na nové sporty i podzimní pěší výšlap

Oblíbená série sportovních aktivit, Podzimní Dny zdraví, je opět tady! Sportovní nadšence čeká letos podruhé nadupaný Fitness kongres a novinka v podobě pěšího výšlapu ke třem vyhlídkám. Podzimní Dny zdraví se uskuteční o dvou sobotách, a to 19. a 26. října.

 

„Podzimní Dny zdraví jsou již tradicí, podporují pohyb a zdravý životní styl v každém věku. Každé jaro a podzim se také snažíme přinést něco nového, aby si opravdu každý našel to své. Poprvé vyrazíme na pěší výšlap a v nabídce lekcí se objeví box,“ jmenuje některé novinky místostarosta Jakub Malačka. 

 

 

Již 19. října si na své přijdou milovníci pěší turistiky. Pěší výšlap ke třem vyhlídkám pod vedením sportovního klubu Winners Nový Šaldorf startuje v 10:00 hodiny v Hnanicích (u hotelu Vinice Hnanice), povede přes vyhlídku nad Šobesem, Seasfieldův kámen, Trauznickým údolím, kolem znojemské přehrady a zakončen bude u Mikulášského kostela. Zájemci se do Hnanic mohou dopravit vinobusem (odjezd z Masarykova náměstí ve Znojmě v 9:30; registrace nutná do 14. října zde: https://bit.ly/2leGGno). 

 

Druhá část programu odstartuje následující sobotu 26. října letos již druhým Fitness kongresem. Od 9:00 do 18:00 hodin bude ve Sportovní hale F. J. Curie připraven den plný sportu a odborných přednášek. Vítáni jsou nejen dospělí, ale i děti, pro které si v dětském koutku připraví program Středisko volného času. 

 

„Vstupné na Fitness kongres je dobrovolné. Každý, kdo ho navštíví, může přispět částkou v jakékoli výši a podpořit Denní stacionář sv. Damiána na Hradišti. Novinkou bude také spolupráce s Práhem jižní Morava, který kromě přednášky poskytne i možnost poradenství s psychologem. Nově budou také probíhat soutěže, kdy si mezi sebou změří síly sami sportovci,“ doplňuje novinky programu Malačka. 

 

Na Fitness kongresu si každý naplánuje vlastní program. Cvičební lekce se s přednáškami střídají. Z lekcí jsou v nabídce jóga nebo tabata, poprvé se objeví box pro začátečníky a chybět nebudou ani známé trenérské tváře Jakub Šigut s workoutem Bodyweight inspiration a Sylva Hermanová s kruhovým tréninkem. 

 

Přednášku si letos připravili poprvé zástupci Práhu Jižní Morava – organizace, která poskytuje pomoc a podporu dospělým se závažným duševním onemocněním. Tématem bude duševní hygiena a kampaň Zeď bláznovství. Podstatou bude napsat anonymně na zeď (tabuli), co má na srdci, co ho štve, nebo naopak baví. Cílem kampaně je duševní očista a přiblížení problematiky duševních onemocnění. 

 

Mezi dalšími přednášejícími je Lenka Brabcová. Ta se zaměří na stále více oblíbený běh a představí 100+1 důvod, proč s ním začít. Doktor Martin Komzák seznámí se zátěžovými testy a koncepcí preventivních sportovních prohlídek a jak zatočit s bolestí zad poradí Michaela Kopřivová. 

 

Ve volných chvílích bude možné využít stánky partnerů. Koupit si bude možné dobrou kávu nebo něco k snědku, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR nabídne měření tlaku a tuku a výživová poradkyně Veronika Hýžová zase měření na váze Jawon, která ukazuje nejen celkovou hmotnost, ale také % tuku v těle. 

 

Partneři akce jsou: Fitness Food Menu Znojmo, Balance coffee & wine, Vojenská zdravotní pojišťovna ČR, Oblastní charita Znojmo, Smysl – život bez obalu, Naturella dary přírody a Veronika Hýžová, nutriční koučka a lektorka silového tréninku. 

 

Dny zdraví patří mezi jednu ze základních celostátních komunitních kampaní, kterou pořádají členská města v rámci Národní sítě Zdravých měst. Hlavním cílem je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě. Více informací na www.znojmo-zdravemesto.cz.

 

Plakát

Nadcházející události

Den bez aut

25. září ZRUŠENO!

 

Podzimní Dny zdraví

7. - 14. října

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska