Podzimní Dny zdraví jsou za námi. Zapojte se do přípravy těch Jarních

Podzimní Dny zdraví, které pořádá Zdravé město Znojmo, jsou za námi. Připraven byl pořádný výšlap ke třem vyhlídkám pro celou rodinu, nadupaný Fitness kongres pro nadšené sportovce a nechyběla také možnost podpořit dobrou věc. Další Dny zdraví jsou v plánu v březnu 2020. Do jejich přípravy se mohou zapojit i Znojmáci se svými nápady. Stačí vyplnit anketu.

 

Podzimní Dny zdraví odstartoval v sobotu 19. října Pěší výšlap ke třem vyhlídkám. I když počasí výhledům příliš nepřálo, na výšlap vyrazilo asi 35 nadšenců, kteří zdolali přibližně 14 kilometrů. Trasa vedla od hotelu Vinic Hnanice, přes vyhlídku nad Šobesem, Seasfieldův kámen, Trauznickým údolím, kolem znojemské přehrady a zakončena byla u Mikulášského kostela.

 

Druhá část programu pokračovala ve Sportovní hale F. J. Curie následující sobotu 26. října, kde se konal letos již druhý Fitness kongres. Každý příchozí si mohl naplánovat vlastní program. Z cvičebních lekcí byla možnost vyzkoušet si jógu, Tabatu, box, Deep Work a kruhový trénink. Přednášky pak byly zaměřené na dušení hygienu, běh, zátěžové testy a bolest zad. Celý den provázely soutěže o hodnotné dárky od partnerů akce a nechyběly ani stánky partnerů s nabídkou zdravého mlsání, dobrou kávu či možností nechat se zvážit na váze Jawon, která ukazuje nejen celkovou hmotnost, ale také % tuku v těle.

 

Fitness kongres měl také benefiční charakter. Každý příchozí měl možnost přispět částkou v jakékoli výši a podpořit tak Denní stacionář sv. Damiána na Hradišti. Celkem Oblastní charita Znojmo, která celou sbírku organizovala, vybrala 5 425 korun, což je o cca 800 korun více než na Jarních Dnech zdraví. Za každý příspěvek patří velký dík!

 

Děkujeme všem partnerům, kteří nám pomohli se zajištěním bohatého programu.

 

Vyplňte anketu a zapojte se do tvorby dalších Dnů zdraví!

Další Dny zdraví jsou v plánu na jaře a sami Znojmáci se mohou zapojit do jejich tvorby vyplněním krátkého formuláře. Ať už kongres navštívili či ne, zpětná vazba a podněty je cenná pro organizaci příštího ročníku. Napište, jaké cvičební lekce byste ocenili příště a jaká konkrétní témata týkající se zdravého životního stylu vás zajímají. Přímý odkaz na anketu je http://bit.ly/anketaPDZ19. Anketa bude spuštěna do pátku 15. listopadu 2019.

 

 

Dny zdraví patří mezi jednu ze základních celostátních komunitních kampaní, kterou pořádají členská města v rámci Národní sítě Zdravých měst. Hlavním cílem je zajímavou formou informovat občany o tom, jak správně pečovat o své zdraví, jak je možné předcházet zdravotním potížím a zároveň jim také nabídnout aktivity, které mohou dlouhodobě přispívat k jejich fyzické i duševní pohodě. Více informací na www.znojmo-zdravemesto.cz.

 

 

 

Tabata_s_Editou_Urbnkovou_19.JPG

 

 

 

Jga_pro_zdrav_zda_7.JPG

 

 

Tabata_s_Editou_Urbnkovou_16.JPG

 

 

Partnei_Fitness_kongresu_3.JPG

 

 

 

 

DSC_0176.JPG

Nadcházející události

CityTrail Pod lampami

běžecký závod

28. 8. 2020 

 

Tvoříme Znojmo: 

Veřejná prezentace

3. září

 

Ukliďme Znojmo

11. září

14. září

18. září

21. září

 

Den bez aut

25. září

 

Podzimní Dny zdraví

říjen

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska