Svoz bioodpadu bude zahájen dříve, již 23. března

S blížícím se jarem bude ve Znojmě a jeho městských částech opět zahájen svoz bioodpadu, ke kterému slouží sběrné nádoby hnědé barvy. Vzhledem k počasí bude zahájen dříve, než bylo v plánu. Uskuteční se již ve 13. týdnu, tj. od 23. března. Poté bude svoz prováděn každý lichý týden.

 

Aktualizovaný kalendář svozu odpadu najdete na www.znojmocity.cz v Praktických odkazech na úvodní stránce.

Do bionádoby lze vyhazovat: trávu, rostliny a rostlinné zbytky, seno, slámu, listí, štěpky a piliny nebo dřevní hmotu včetně menších větví.

Do bionádoby naopak nepatří: zbytky jídel, živočišné zbytky, exkrementy zvířat, komunální odpad nebo recyklovatelné složky odpadu, nebezpečný odpad, stavební odpad nebo textil.

Pokud ještě nemáte nádobu na bioodpad, ale chtěli byste ji, stačí si zažádat na odboru investic a technických služeb (kontaktní osobou je Petra Holíková, tel.: 515 216 133, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Nárok na nádobu na bioodpady má trvale bydlící osoba města Znojma, která má u své nemovitosti pozemek se zahradou nebo zelení. 

Ve vybraných lokalitách (zejména zahrádkářských koloniích) budou občanům stejně jako vloni také k dispozici velkoobjemové kontejnery na bioodpad, které se rozmístí na svá stanoviště druhý březnový víkend. 

Lokality, kde jsou kontejnery umístěné: Přímětice – sídliště (za křižovatkou ulic Větrná x Dlouhá), Pražská – zahrádkářská kolonie levá strana (= Cínová hora, 2 místa), Kuchařovická ulice (u zahradnictví Městské zeleně), Suchohrdelská ulice (u zahrádek) a Holandská ulice (u zahrádek).  Daná místa jsou označena cedulí. Odkládat tu mohou občané pouze trávu, listí a větve. 

Nadcházející události

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska