Od 25. května se spouští klasické blokové čištění s odtahy aut. Avíza bude rozesílat Mobilní Rozhlas Znojmo

Od pondělí 25. května se najíždí ve Znojmě na klasický systém blokového čištění, tedy s osazením zákazových dopravních značek a s odtahy vozidel. Tento systém funguje již několik let a čištění ulic je díky němu efektivnější a lepší. Rozpis ulic, kde bude čištění probíhat, je zveřejněn na webu www.znojmocity.cz v sekci Praktické odkazy – Blokové čištění. Občané mohou také dostat avízo o čištění přímo do svého mobilního telefonu.

 

 

Blokové čištění aktuálně probíhá mimořádně bez odtahů aut. Bylo to jedno z mimořádných opatření, ke kterým město Znojmo přistoupila v souvislosti v boji proti koronaviru. 

 

Od pondělí 25. května již musí ale řidiči počítat s tím, že pokud nepřeparkují včas svá vozidla, mohou být odtažena v rámci lokality jinam. 

 

Vyvarujte se komplikacím s odtahem auta 

Informaci o blokovém čištění je možné získat přímo do svého telefonu, a to prostřednictvím systému Mobilní Rozhlas Znojmo. Registrovaní uživatelé budou dostávat hned trojí avízo o čištění v jejich ulici: emailem týden dopředu, push notifikací tři dny dopředu a den předem SMS zprávou. 

 

Systém trojího upozornění přes Mobilní Rozhlas začne z technických důvodů fungovat pro blokové čištění s termínem od úterý 26. května. Do poslední chvíle se čekalo, zda se situace opakovaně nezmění, do systému se proto zadaly údaje později a uživatelé z ulic, ve kterých dojde k blokovému čištění v pondělí 25. května, obdrží avízo pouze den dopředu SMS zprávou. Termíny od 26. května již budou avizovány všemi způsoby, jak jsou uživatelé zvyklí. 

 

Nastavit si může každý až tři adresy, tedy například tu před svým domem a ulici, kam jezdí za prací. Registrovat se lze na www.znojmo.mobilnirozhlas.cz, aplikace je ke stažení na Google Play a App Store. 

 

O blokovém čištění: informace a značení 

Rozpis ulic, kde bude čištění probíhat, naleznete na webu www.znojmocity.cz v sekci Praktické odkazy – Blokové čištění. Termíny blokového čištění jsou připraveny přehledně na delší dobu dopředu tak, aby si každý mohl v dostatečném předstihu zjistit, kdy se bude čistit právě jeho ulice. Celkem se během roku čistí pětkrát. Podrobné informace o termínech blokového čištění na jednotlivých ulicích získáte na telefonním čísle 515 226 631 (kontakt společnosti FCC Znojmo, s.r.o.). 

 

Týden před zahájením blokového čištění jsou rozmisťovány přenosné dopravní značky „ZÁKAZ STÁNÍ“ s dodatkovou tabulkou „BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ“ s uvedením data a času provedení. Tam, kde je uzavřený blok ulic, je tento blok označen přenosnou dopravní značkou „ZÓNA“ (začátek a konec) pro zákaz stání z důvodu blokového čištění s uvedením data a času provedení. Umístění všech přenosných dopravních značek bude zdokumentováno a archivováno k případnému dokazování, kdy a jak byly tyto značky umístěny.

Nadcházející události

Den bez aut

25. září ZRUŠENO!

 

Podzimní Dny zdraví

7. - 14. října

 

Zalesníme spolu Mramotice

24. října

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska