Den pro seniory ve Znojmě: taneční vystoupení, beseda a poradny

V úterý 18. srpna jsou zváni senioři na Den seniorů, který pro ně organizuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Připraveno je odpoledne užitečných informací, kultury i zábavy. Proběhne také beseda s hosty v čele s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou. Den seniorů se uskuteční v dolním sále Znojemské Besedy na Masarykově náměstí od 14:00 hodin. Vstup je zdarma.
 
 
 
 

Program Dne seniorů je zaměřen na seniory, proto se bude besedovat nad tématy, která mohou být užitečná právě jim. Zástupci města Znojma budou hovořit o životě seniorů ve Znojmě, o tom, kam se mohou obrátit se svými těžkostmi nebo jak funguje seniorská obálka, kterou na místě i obdrží.

Zdravotníci, hasiči i policie předají přítomným dobré rady, co se týče jejich bezpečnosti a zdravotní prevence, a Česká obchodní inspekce poradí, na co si dát pozor, aby nenaletěli novým nástrahám „šmejdů“. Okresní správa sociálního zabezpečení zase zodpoví veškeré dotazy z oblasti starobních důchodů a sociálních dávek. Senioři se také mohou těšit na vystoupení Znojemských grácií a besedu s přítomnými hosty.

Přítomni budou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Marek Šlapal, místostarostové města Znojma Jakub Malačka a Jan Blaha a vedoucí sociálního odboru znojemského městského úřadu Stanislav Maar.

Po celou dobu akce, tedy od 14:00 do 17:00 hodin mohou senioři využít také bezplatných poraden Složek IZS – hasiči, zdravotníci, policie, České obchodní inspekce, Úřadu práce a Okresní správy sociálního zabezpečení.

Bližší informace o akci podá Dana Žižkovská, krajská koordinátorka (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 770 116 565).

 

Příloha

Nadcházející události

Propagační letáčky

Kontakt

Město Znojmo
Obroková 1/12
669 22 Znojmo

 

koordinátorka projektu:
Bc. Soňa Bystřická
Oddělení vnějších vztahů
Obroková 12

 

e-mail: sona.bystricka@muznojmo.cz

 

telefon:
+420 515 216 339                      

 

Page2.jpg

 

1.jpg

 

Komunitní plánování

sociálních služeb Znojemska

Produktová mapa Znojemska